OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 04.07.2022 12:44:35 

Teddy -Turiec

zakrslý králik krátkosrstý+ foto

naše mini-králičky + foto...

   S miniatúrnymi králičkami sme začínali....ale až po chove klasickej belgickej baranky. Tú sme dostali, aby sme ju odchovali na mäso, keďže máme veľkú záhradu a v tom čase ešte u nás neboli ďalšie zvieratká. V náručí sme ju prenášali do ohrádky, maznali sa s ňou, škrabkali ju za uškami...až z nej vyrástla veľká 5-kilová slečna, ktorá sa od nás nepohla ani na krok. Nemali sme to srdce dať ju na pekáč, tak ostala. Na ďalší rok mala so susedovie českým strakáčom 9 maličkých ušiakov. Padol príkaz: nehladkať, neškrabkať, nedávať mená. Na jeseň už behalo po záhrade 10 veľkých ušiakov - všetci sa predbiehali v tom, ktorý skôr nazrie do dlane a nájde nejakú dobrotu, ktorému sa ujde pohladkanie a ktorému poškrabkanie...takto to proste nešlo.

            A tak sme prešli na klasických miniatúrnych králičkov. Nevyhli sme sa omylu - kúpili sme zajkov v obchode a postupne zisťovali, že tí naši drobci až takí drobci nie sú. Narástli im nielen dlhšie uši, ale aj hmotnosť bola riadne cez 1,5 kg.

Tak sme časom zohnali čistokrvného samčeka aj samičku a postupne prešli na chov naozaj miniatúrnych králikov: obyčajných krátkosrstých, levíkov a rexíkov. Všetkých máme radi, všetci majú svoje čaro. Momentálne pribudli krátkosrstí barančekovia (t.j. s ušami dole) - ktorí sú v srsti rex...niektorí aj v saténe

Pripájame pár fotiek drobčekov, ktorí u nás vyrástli a ktorí sú už u nových majiteľov:

                               

           

 

 títo krátkosrstí zajuľkovia sa narodili presne počas štedrovečernej večere - bol to náš nádherný darček pod stromček:)